projekt poisťovne logo generali

Zabavte deti na dlhých cestách autom

18. 11. 2020

Dlhé cesty autom môžu neposedným deťom a unaveným rodičom vyvolať ponorkovú chorobu. Najjednoduchšie to vyriešite stiahnutím nejakých filmov či seriálov. No pokiaľ chcete vyskúšať niečo nové, nechajte sa inšpirovať týmito nápadmi, ktoré zabavia deti a ušetria rodičom nervy.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym motoristickým témam a bezpečnosti na cestách. Jazdite zodpovedne a chráňte tým seba aj svoje okolie. Ochrániť vás pomôže aj havarijné poistenie poisťovne Generali, ktoré si môžete prispôsobiť na mieru podľa svojich predstáv.

Zaobstarajte im virtuálne zvieratko

Ak od vás deti doma neustále pýtajú mačku alebo psa, zožeňte im namiesto toho virtuálne domáce zvieratko! Pozrite si aplikáciu Toca Life Pets alebo My Virtual Pet, ktoré deťom umožňujú vychovávať, kŕmiť, učiť a hrať sa s digitálnymi zvieratkami priamo v telefóne alebo tablete. Tieto zvieratká vyžadujú takmer toľko pozornosti a starostlivosti ako živí miláčikovia, vďaka čomu budú deti počas jazdy zaneprázdnené a naviac sa naučia, aká dôležitá je zodpovednosť.

Zábava online aj off-line

Aplikácia SquiggleFish oživí detské kresby! Stačí nakresliť a vymaľovať rybku, odfotiť ju a môžete sledovať, ako rybka ožije a začne plávať vo virtuálnom akváriu. Aplikácia Painting Lulu vytvára maľovanky a digitálne pastelky, ktoré deťom umožnia kresliť na papier, nahrať obrázky pomocou mobilných telefónov či tabletov a skrášliť ich online.

Skombinujte vzdelávanie a zábavu

Existuje veľa aplikácií, ktoré ponúkajú učenie prostredníctvom hier. Ak hľadáte niečo jazykovo zamerané, pozrite si aplikáciu od Tribal Nova. Pokiaľ chcete niečo zamerané na matematiku, čítanie či vedu pre začiatočníkov, vyskúšajte aplikáciu ABCMouse.

Počúvajte audioknihy

Počúvanie audiokníh určených pre deti im môže skrátiť dlhú cestu a zároveň rozvíjať ich predstavivosť. Ak býva vašim deťom v aute nevoľno, audioknihy sú skvelou alternatívou tlačených knižiek a obrazoviek. Po ich vypočutí môžete o knižkách spoločne diskutovať.

Stavte na klasiku

Cesty autom môžete využiť aj na to, aby ste konečne dostali deti od obrazoviek. Zahrajte si s nimi hry, alebo si spoločne zaspievajte karaoke. Zbavte ich ponorkovej choroby pravidelnými zastávkami každé dve hodiny, aby si mohli povystierať nohy a odskočiť si na záchod. Vyvarujete sa nehodám v aute a tiež im dáte príležitosť, aby vybehali potláčanú energiu!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.