projekt poisťovne logo generali

Hry a aktivity na doma, ktoré zabavia celú rodinu

29. 09. 2020

Niekedy je ťažké vymyslieť stále nové aktivity na doma, ktoré by nás počas zlého počasia či domácej karantény zabavili. A je to o to ťažšie, ak máte doma malé deti. Prinášame vám nápady na domáce hry a aktivity, ktorými zabavíte každého a svoj domov premeníte na zábavné ihrisko. 

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym domácim témam, aby naše domovy boli spokojné, zdravé a bezpečné. Rovnakú úlohu má aj balíčkové poistenie DOMino Trio od Generali, v ktorom máte všetko potrebné, aby bol váš majetok komplexne chránený.

Vyskúšajte tieto domáce hry a aktivity:

Zatancujte si

Z toľkého času stráveného vnútri je každý nepokojný. Uvoľnite nazbieranú energiu pomocou tanečných hodín alebo 30-minútovou Zumbou s tanečnými kúskami z Bollywoodu, ktoré roztancujú celú rodinu. Prípadne si vyhľadajte cez Youtube videá jogy pre deti, alebo si môžete stiahnuť aplikáciu Cure.fit či HealthifyMe s cvičebnými videami. Aj na Instagrame nájdete množstvo profilov, kde sa viete cvičebne vyšantiť, vyskúšajte napríklad Jany Land alebo Cvičte so Zuzanou. Deti sa radi hýbu akokoľvek a vy popri tom môžete odškrtnú aj svoju dennú dávku cvičenia.

Učte sa

Chceli ste sa niekedy učiť kresliť, pliesť, šiť či piecť chlieb? Dlhé daždivé dni sú ten správny čas, aby ste začali. Existuje veľa aplikácií ako Duolingo, LinkedIn Learning, Tasty, a BYJU, kde si môžete vylepšiť svoje znalosti. Alebo vyskúšajte slovenský youtubový kanál plný návodov. Dokonca sa môžete učiť jeden od druhého, každý sme predsa šikovnejší v niečom inom a tým začať vzájomné učenie doma! Neváhajte zapojiť aj starých rodičov – aj také štrikovanie dokáže nadchnúť deti.

 Oprášte stolové hry

Prišiel čas oprášiť staré dobré stolové hry. Či už je to hra Dobble, Človeče nehnevaj sa, Meno-mesto-zviera-vec alebo Scrabble, spoločenské hry vám spríjemnia spoločné chvíle doma. A ak vaše deti nepoznajú iné hry okrem tých na obrazovke, je na čase im predstaviť vaše detstvo. Existuje veľa domácich hier pre deti, ktoré vám doručia priamo domov alebo vytiahnite papier a pero a zahrajte sa piškvorky alebo lodičky.

 Pečte a piknikujte

Naplňte svoj domov sladkou vôňou varenia a pečenia a pozvite všetkých na vnútorný piknik. Rozložte si deku priamo v obývačke , vytvorte si atmosféru pikniku a prichystajte si niečo dobré pod zub. Zdravie na tanieri je skvelý blog s receptami, vďaka ktorým zapojíte do pečenia aj deti. Ponúka veľkú škálu tradičných aj netradičných receptov, a najmä zdravých. Aj na Generali Balans nájdete množstvo zaujímavých receptov, veľa z nich práve z dielne Zdravie na tanieri. Vyskúšali ste už napríklad obľúbený fit koláč z vločiek, tvarohu a ovocia? Alebo recepty stvorené pre detské kuchtenie?

Vytvorte si vnútornú záhradku

Nie je nič lepšie ako začať svoju vlastnú záhradku. Následne budete môcť spolu s rodinkou pozorovať, ako vám rastlinky rastú priamo pred očami. Pokiaľ máte dosť času nazvyš, využite ho a vypestujte si niečo od semiačka. Alebo vyskúšajte nový trend – rastlinné terária. Sú krásnym doplnkom a deti sa môžu pri nich vyšantiť, doplniť ich o drobné hračky a vytvoriť si tak vlastný rastlinný príbeh. Návod na výrobu takéhoto terária nájdete napríklad tu.

shutterstock_645820114.jpg

Improvizujte

Nemôžete ísť na bowling alebo do kúpeľov? Prineste ich k sebe domov! Naplňte fľaše vodou, vytvorte si bowlingovú dráhu a zabavte sa. Ak je to na vás veľa, naplňte si kúpeľňu sviečkami a premeňte ju na wellness centrum. Nezabudnite si dopriať výživnú masku na tvár a pohár uhorkovej vody – aj všetky malé slečny radi vyskúšajú takéto rozmaznávanie. Alebo pripravte pre deti dobrodružné hľadanie – dobre schovajte poklad, pripravte im indície a hľadanie sa môže začať.

Či vonku alebo doma, najdôležitejší je aj tak čas strávený s rodinou 🙂

 

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.