projekt poisťovne logo generali

Koníčky, s ktorými si užijete zábavu aj na dôchodku

04. 11. 2020

Po mnohých rokoch práce na plný úväzok môže byť dôchodok malým šokom. Pozrite si naše skvelé tipy na zaujímavé koníčky, ktorým sa môžete venovať počas svojho novonadobudnutého voľného času. A ak máte do dôchodku ešte ďaleko, skúste týmito tipmi inšpirovať svojich rodičov či starých rodičov. 

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému ľudom v elegantnom veku. Spolu s odborníkmi sa venujeme témam seniorského zdravia, vitality, pohody a skvalitnenia ich života, pri príležitosti spustenia predaja životného poistenia pre seniorov od 55 rokov, ktoré ako jediné na trhu ponúka poisťovňa Generali.

Spoznávajte svoju krajinu

Dôchodok je výbornou príležitosťou na objavovanie svojej domoviny. Objavovať môžete vo svojom okolí napríklad historické budovy, alebo si jednoducho doprajte príjemné prechádzky pod holým nebom. Slovensko ale aj celý svet môžete spoznávať prostredníctvom zábavných hier ako napríklad Geoguessr, ktoré môžete hrať cez internet aj so svojimi vnúčatami. V čase pandémie doporučujeme vyhľadávať málo navštevované alebo časom zabudnuté miesta z vášho detstva.

Naučte sa hrať na hudobnom nástroji

Hra na hudobnom nástroji je medzi dôchodcami jedným z najobľúbenejších koníčkov. Mnohí to totiž chceli dávno vyskúšať, no popri práci a rodine na to nemali čas. Takže teraz je ten správny čas! Ak si nie ste úplne istí výberom nástroja, môžete si ho najskôr požičať a keď zistíte, že vám vyhovuje, kúpite si svoj vlastný.

Cvičte

Čím sme starší, tým je dôležitejšie, aby sme sa udržiavali v kondícii a starali sa tak o svoje kĺby a svaly. Vybrať si môžete z rôznych cvičení – vyskúšajte napríklad pilates alebo nordic walking, vďaka ktorým si zároveň nájdete nových priateľov. Mnohé z týchto cvičení nájdete aj na YouTube a môžete cvičiť v bezpečí svojej domácnosti či na záhrade.

Naučte sa cudzí jazyk

Toto je ďalší z obľúbených koníčkov, ktorý majú mnohí z nás na zozname, no je ťažké si naň nájsť čas, ak sa chcete popri práci venovať aj svojej rodine. Jazykový kurz vo vašom okolí vám precvičí mozgové závity a zároveň príjemne vyplní váš voľný čas.

Vyskúšajte nové recepty

Čo takto vyskúšať niečo exotickejšie, ako napríklad thajskú alebo indickú kuchyňu? Prekvapte svojich najbližších a pripravte hostinu, kde ochutnajú vaše najnovšie výtvory! Aj u nás na Generali Balans nájdete množstvo nových receptov, vďaka ktorým vyskúšate niečo nové.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.