projekt poisťovne logo generali

Najbežnejšie dôvody, prečo ľudia nemajú poistený svoj domov

07. 03. 2023

Domov je bezpečné hniezdočko, ktoré si každý váži nadovšetko. Niektorí svoj domov vlastnia, iní si ho prenajímajú. Spoločné by však malo byť úsilie zabezpečiť, aby ste boli vy a váš majetok v bezpečí. Prečo teda mnohí váhajú s poistením bývania?

Tento článok vznikol v rámci mesačnej témy venovanej zveľaďovaniu a ochrane nášho domova, aby sme sa v ňom vždy cítili príjemne a bezpečne. V tom vám pomôže aj poistenie majetku DOMino od poisťovne Generali, na ktoré sa môžete spoľahnúť, keď sa vám doma prihodí nejaká neočakávaná udalosť.

Čítajte ďalej a zistíte, akými dôvodmi ľudia väčšinou argumentujú a či sú opodstatnené:

Som len nájomca

„Každý mesiac platím nájomné, okrem iných rôznych výdavkov vrátane kúrenia, energie, WiFi, televízie a podobne. Prečo by som mal uzatvoriť poistenie, keď nie som vlastníkom?“

Nájomca môže nadobudnúť dojem, že nezodpovedá za ochranu bytu, či domu, v ktorom žije. V prípade akýchkoľvek nešťastných okolností je na prenajímateľovi, aby vyriešil škody na stavbe. Je však na nájomcovi, aby si poistil všetky osobné veci a iné cenné predmety, ktoré mu/jej v prípade krádeže, búrky, povodne, škody spôsobenej vodou či požiarom, nikto nevráti. Opýtajte sa prenajímateľa, či je dom poistený, a pred nasťahovaním sa uistite, že ste si poistili aj svoje osobné veci.

Dávame si pozor

Ľudia zvyčajne tvrdia: „Dodržiavame všetky bezpečnostné opatrenia, sme zodpovední, nenechávame vnútri otvorený oheň…“.

Nehody nás väčšinou prekvapia nepripravených, nech sa snažíme, ako len chceme. Vďaka obozretnosti a tiež poisteniu majetku budete mať istotu a môžete sa sústrediť na príjemnejšie veci. A v prípade tých nepríjemných, ako je krádež či vlámanie, budú všetky vaše cennosti kryté. Nikto neplánuje, že sa dostane do nepríjemností a často si na poistenie spomenieme až keď ho potrebujeme. Neriskujte preto a poistite si svoj majetok.

shutterstock_700077439.jpg

Nemôžem si dovoliť poistenie majetku

„Živobytie je v dnešnej dobe je také drahé, že nad poistením majetku ani len neuvažujeme.“

Poistné sa v závislosti od danej nehnuteľnosti pohybuje od 80 do 160 EUR ročne, v čom máte už zahrnuté poistenie nehnuteľnosti, domácnosti a tiež občianskej zodpovednosti. Je to určite prijateľnejšie, ako platiť za škody v prípade nešťastia.  Váš domov je jednou z vašich najväčších investícií, preto by ste nemali riskovať, aby ste v prípade nešťastnej udalosti neprišli o všetko.

Nemám na to čas

Ľudia často hovoria: „Nemám čas zisťovať, čo to všetko stojí, koľko krytia potrebujem, kto má najlepšiu ponuku atď.“

Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché. Poistenie domácnosti a majetku si môžete jednoducho vyhľadať a kúpiť aj online. Tou trochou času môžete ochrániť svoj vysnívaný domov a majetok v prípade akejkoľvek neočakávanej udalosti, ako sú záplavy, zemetrasenie, či vlámanie, čím získate pokoj na duši.

shutterstock_1038143476.jpg

Náklady znesiem sám

Život je plný neistôt. Vzhľadom na súčasnú stabilnú finančnú situáciu ste sa možno rozhodli, že o prípadné škody sa postaráte sami. No nikto nevie, čo bude zajtra. Je lepšie ochrániť svoje ťažko zarobené peniaze a zadovážiť si poistenie majetku.

Ak nemáte poistenie majetku, dôkladne si premyslite dôvody, prečo ste sa tak rozhodli. Okrem toho, že vás poistenie podrží v prípade že vám vzniknú škody, s poistením získavate aj asistenčné služby, ktoré vám pomôžu rýchlo a vyriešiť problémy ako napríklad zabuchnuté dvere, či presakujúce potrubie. Všetci vieme, aké je poistenie dôležité, a preto sa do toho pustite a vyberte si to najlepšie poistenie pre vás

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.