projekt poisťovne logo generali

Rozhovor S hudbou vesmírnou: Naším cieľom je cestovať, koľko sa dá. Spoznávať svet, pretože je prekrásny a rozmanitý.

11. 12. 2019

Veselú trojicu S hudbou vesmírnou možno poznáte vďaka ich hitom “Je nám teplo” alebo “No a čo”. Život žijú s ľahkosťou a úsmevom na tvári, a neustále sú otvorení novým príležitostiam a zážitkom. Ako vyzerá ich život v zákulisí môžete sledovať na ich blogu Ulietavame si. Dominika nedávno vzala nápad s ulietavaním si doslovne a rozhodla sa chalanov posielať “na slepo” na výlety do destinácií, o ktorých vopred nevedia. Ako vyzerá ich putovanie budete môcť sledovať aj na našom webe Balans, kde vám táto veselá trojka bude pravidelne prinášať poznatky z ich zábavných výletov. Prečítajte si rozhovor, v ktorom sa dozviete ako vlastne toto zoskupenie vzniklo a na čo sa môžete tešiť.

Ako vznikol projekt S hudbou vesmírnou? Odkiaľ sa poznáte?
Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou vzniklo v roku 2015 ako voľné pokračovanie predchádzajúcej kapely Hidden Road. Z najznámejšej pesničky od skupiny Hidden Road vznikol názov novej skupiny – S Hudbou Vesmírnou. Bolo to z dôvodu, aby fanúšikovia vedeli, že to bude niečo ako pokračovanie.

Odkiaľ sa poznáte?
Poznáme sa z VŠMU, kde sme sa stretli na rôznych školských cvičeniach a filmoch. Najskôr spoznal Sorizzo Dominiku, zavolal ju účinkovať do videoklipu vtedy ešte fungujúcej kapely Hidden Road. Tam sa spoznala s Marekom a neskôr na VŠMU po rozpade predchádzajúcej skupiny sme založili nové trio, aké poznáte dnes.

Čím sa inšpirujete pri tvorbe? Ako vznikajú vaše piesne?
Inšpirujeme sa hocičím, najmä životom. Je rovnaké, ako keby ste sa spýtali, kedy nás niečo napadne. Odpoveď je hocikedy. Samozrejme nás vedia inšpirovať každodenné situácie, ľudia, príroda, aj cestovanie. Napríklad Sorizzo natočil aj video, ako tvorí hudbu, ako sa nechá inšpirovať.

 

Svoje hudobné klipy ste točili aj v Chorvátsku, Grécku, na Kube či Kanárskych ostrovoch. Ktorá z uvedených destinácií vás najviac očarila?
Každá z nich je úplne iná a o každom by sme vám dokázali hodiny rozprávať o všetkých možných zážitkoch. Ako sme v Chorvátsku pristávali dronom na plaviacej sa jachte, ako nám v Grécku v posledný deň vykradli auto, ako na ostrove Lanzarote nie sú stromy. Takisto ako sme sa stratili v púšti na Gran Canárii alebo ako sme zistili, že na Kube neexistuje čas a neplatí nič, na čom sa dohodnete. Ťažko sa vyberá jedna destinácia. Kuba bola jednoznačne najexotickejšia.

 

Momentálne ste rozbehli projekt Ulietavame si, kde Dominika posiela chalanov do rôznych destinácií, o ktorých vopred nevedia. Kde vznikol tento nápad? Ako máte vymyslený tento cestovateľský formát?
Ako už z názvu vyplýva, tak si riadne ulietavame. Odkedy sme založili skupinu, snažíme sa robiť to isté dookola – šíriť mladosť 🙂 Nikdy sa nepozeráme na to, čo vytvárame s otáznikom v očiach. Ak máme nápad, na ktorom sa všetci zjednotíme, hľadáme už len cestu, ako ho zrealizovať. Ak sa nám to podarí, tak ho zrealizujeme, ak nie, odložíme ho do šuplíka na horšie časy.

Ak máme nápad, na ktorom sa všetci zjednotíme, hľadáme už len cestu, ako ho zrealizovať. Ak sa nám to podarí, tak ho zrealizujeme, ak nie, odložíme ho do šuplíka na horšie časy.

Tento projekt má reálne kontúry. Ako teda vznikol?
Projekt #ulietavamesi vznikol tak, že Sorizzo a Marek trávili veľa času u Dominiky vymýšľaním nových nápadov, pesničiek, projektov alebo len tak kávičkovaním. Dominika čaká bábätko a tak spolu s Jankom (jej manželom) jeden večer venovali debate, ako chalanov hravým spôsobom vyhnať preč. Sorizzo je vášnivý cestovateľ a tak Dominike napadlo, že by spolu s Marekom mohli cestovať po svete a všetko natáčať. Ale samozrejme, to by nebola Dominika, aby tiež nevymyslela nejaké šibalstvo a tak spolu s manželom pripravili šialený plán.

No tak to sme zvedaví, aký máte plán?
Dominika kúpi chalanom každý mesiac letenku do inej krajiny. Deň pred odletom za nimi príde a povie im, odkiaľ letia. Dá im obálku s letenkami, ale oni ju môžu otvoriť až na letisku – takže do posledného momentu netušia, čo si majú pobaliť, kam a na koľko vlastne idú. A aby toho nebolo málo, v každej krajine im Dominika vymyslí jednu alebo viac výziev, ktoré budú musieť splniť a natočiť. Dokonca jeden večer budú medzi sebou žrebovať šťastlivca. Kto prehrá, musí jednu noc prespať vonku. Samozrejme, všetko musia stále točiť, aby sa Dominika mohla potom na tom zabávať a spolu s ňou aj diváci 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa S Hudbou Vesmírnou (@shudbouvesmirnouofficial),

Podľa čoho Dominika vyberá destinácie?
To je vo hviezdach. Podľa uváženia, nálady a dokonca sa vraj rozhoduje aj podľa tipov, ktoré jej fanúšikovia posielajú do správ na Instagrame.

Môžu sa do projektu zapojiť aj fanúšikovia a ovplyvňovať dej? Napríklad vyberať destinácie pre chalanov alebo vymýšľať výzvy?
Zatiaľ projekt iba rozbiehame, ale samozrejme, že veľmi chceme zapojiť fanúšikov. Musia však pozorne sledovať naše sociálne siete, pretože nikto nevie, kedy to príde. Jediné, čo je isté, že každý mesiac pôjdu do inej destinácie. Sme presvedčení, že príde moment, kedy necháme rozhodnúť fanúšikov, ak budú chalani na výzvu frflať.

Na našom blogu Balans budete každý mesiac uverejňovať zápisky z vašich ciest. Prezradíte nám, na čo sa môžu čitatelia tešiť?
Určite na praktické rady a tipy, ktoré budeme postupne zbierať počas cestovania. Budú to skôr také veci, že ak ste pristáli v krajine, kde neviete prečítať ich písmo a nerozumiete ani slovko v ich jazyku, na hotel sa dostanete tak alebo onak. To, čo robíme nie je úplne cestovateľský vlog. Čím viac otázok dostaneme od fanúšikov, tým lepšie budeme vedieť, na čo sa sústrediť a na čo odpovedať a čo natočiť.

Aká je vaša vysnívaná destinácia, ktorú by ste chceli všetci spolu raz navštíviť?
Nemáme presne určenú destináciu, ktorú by sme chceli navštíviť najviac. Naša práca nám umožňuje cestovať a všetko pre divákov zaznamenávať, točiť a pritom ich ešte aj zabávať. Naším cieľom je cestovať, koľko sa dá. Spoznávať svet, pretože je prekrásny a rozmanitý. Ak precestujeme väčšinu krajín, možno v tom budeme mať jasnejšie, zatiaľ len začíname 🙂

Chalani majú za sebou už svoj prvý výlet na slepo. Prečítajte si, aké nástrahy na nich čakali v Portugalsku. Momentálne sú chalani už na svojom druhom výlete do Kambodže, sledujte náš web a sociálne siete, kde budeme uverejňovať zákulisie ich výletu.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.