projekt poisťovne logo generali

Spoznajte svet z pohodlia domova aj bez cestovania

24. 09. 2020

Aj keď dovolenkujeme v dnešnej dobe v obmedzenom režime, existuje veľa spôsobov, ako sa ponoriť do sveta cestovania a načerpať inšpiráciu. Či už chcete naplánovať ďalší výlet, zaspomínať na posledné dobrodružstvo alebo objaviť niečo úplne nové, na internete nájdete mnoho zaujímavých spôsobov, ktorými si zasýtite túžbu cestovať - a to všetko bezpečne aj z domáceho gauča.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym domácim témam, aby naše domovy boli spokojné, zdravé a bezpečné. Rovnakú úlohu má aj balíčkové poistenie DOMino Trio od Generali, v ktorom máte všetko potrebné, aby bol váš majetok komplexne chránený.

Pozerajte 

Nechajte sa preniesť do zámorských destinácií pomocou filmov – užite si čierno-bielu krásu talianskej metropoly prostredníctvom filmu Prázdniny v Ríme (Roman Holiday, 1953), alebo drsnú nádheru pacifickej hrebeňovky zdokumentovanej vo filme Divočina (Wild, 2014), či bláznivé pouličné trhy z filmu Šialene bohatí Ázijci (Crazy Rich Asians, 2018).

Aj keď práve nie ste na určitom meste, to neznamená, že nemôžete preskúmať neznáme ulice a spoznať miestnych ľudí. Ubytovacia platforma Airbnb spustila službu online zážitkov, ktoré hostiteľom umožňujú privítať virtuálnych hostí. Pár kliknutí a môžete objavovať aténsku mestskú umeleckú scénu alebo sa zúčastnite meditácie v osackom chráme Shitennoji.

Spoznať svet môžete aj cez umenie – z pohodlia domova navštívite aj rôzne galérie a múzeá po celom svete a ešte aj zadarmo. Pozriete sa tak napríklad do TATE Modern v Londýne či MET v New Yorku. Tie najzaujímavejšie sme pre vás spísali v článku.

Ochutnávajte

Jedlo je skvelý spôsob, ako spoznať odľahlé krajiny. Pripravte si chuťové poháriky pomocou televíznych seriálov, ako je napríklad seriál Neznáme končiny s Anthonym Bourdainom (Parts Unknown), alebo seriál vedený ex-šéfkuchárkou Chez Panisse Saminou Nosrat Salt, Fat, Acid, Heat vďaka nim spoznáte stovky gurmánskych destinácií vrátane Mjanmarska, Maroka a Mexika.

Alebo si rovno navarte niečo z receptov zo zahraničia. Na Generali Balans nájdete napríklad recepty zo španielskej kuchyne, recept na balkánsky burek alebo indické kari.

Učte sa

Obľúbeným koníčkom je spojiť vzdelávanie s cestovaním, no učiť sa môžete aj z pohodlia vášho domova. Pripravte sa na ďalšie dobrodružstvo pomocou aplikácie na výučbu jazykov ako napríklad Duolingo a osvojte si španielčinu, taliančinu alebo jeden z ďalších 30 ponúkaných jazykov.

Mnoho ďalších platforiem ponúka digitálne hodiny v inšpirujúcom prostredí – ako sú napríklad virtuálne umelecké štúdiá, ktoré ponúkajú študentom možnosť skicovať, kresliť a maľovať naprieč Talianskom, alebo online kurzy hodnotenia šampanského , ktoré vtiahnu účastníkov do sveta prípravy a ochutnávania francúzskych šumivých nápojov.

Spoznať krajiny a zopakovať si trošku školskej geografie môžete aj vďaka aplikáciam v telefóne. Uhádli by ste vlajku Argentíny alebo Monaka? Otestujte a zabavte sa napríklad pomocou aplikácie pre androidy alebo pre Iphony

Skvelou možnosťou je aj online štúdium v zahraničnom inštitúte. Takto nie len spoznáte svet, ale môžete si rozšíriť zručnosti, ktoré vám pomôžu na pracovnom trhu. Či už si zvolíte plnohodnotné vysokoškolské štúdium alebo certifikované vzdelávanie neurobíte chybu.

Počúvajte

Nalaďte sa na zvukové scény z celého sveta, ktoré zachytili amatérski zvukoví nadšenci prostredníctvom podcastu Field Recordings. Začnite svoj deň počúvaním ranného koncertu z tropického dažďového pralesa na Srí Lanke, alebo predstavte deťom kvákajúci žabí zbor na austrálskom ostrove Kangaroo.

Spoznať svet môžete aj prostredníctvom podcastu PeliCast od cestovnej kancelárie Pelikán, ktorý ponúka množstvo noviniek zo života na cestách – vrátane zážitkov z opusteného Černobyľu alebo nových cestovateľských pokušení, akým je Irán.

Ak máte radi hudbu, čo tak si vypočuť tradičnú hudbu z rôznych kútov sveta? Tento youtube kanál prináša nahliadnutie do rôznych kultúr a ich zvukov.

 

Kým bude cestovanie do rôznych kútov sveta opäť bezpečné, vždy sa dá kreatívne spoznávať aj z domu. Veríme, že sme vás inšpirovali.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.