projekt poisťovne logo generali

Kvíz: Vieš nájsť ten správny balans?

29. 06. 2022

Mnohí si na ňu spomenú, až keď je neskoro a nastane problém. Hovoríme o prevencii. Aby ste si ušetrili ťažkosti, je najlepšie spraviť čo najviac pre to, aby ste predišli zdravotným komplikáciám, úrazom, nehodám či škodám na majetku. A práve preto je tu Generali Balans. V spolupráci s odborníkmi vám v našich článkoch, rozhovoroch a podcastoch prinášame skvelé tipy na vybalansovaný život.


Milí návštevníci, súťaž o 5x 1000 € bola ukončená 15. 09. 2022.

Zoznam výhercov nájdete na adrese: https://www.generali.sk/o-nas/sutaze.

Všetkým súťažiacim ďakujeme.

Vaša Generali

#1. Konzumácia dvoch jabĺk alebo jedného pohára 100 % jablkovej šťavy denne vedie k zníženiu „zlého“ cholesterolu:

Konzumácia dvoch jabĺk alebo jedného pohára 100 % jablkovej šťavy denne vedie k 20 % zníženiu LDL cholesterolu v krvi.

Prečítajte si viac o potravinách pre zdravé srdce a silné cievy v našom článku. Informácie o vyváženom stravovaní a zdravé recepty nájdete v kategórii Zdravý tanier.

#2. Koľko krokov denne by sme podľa odporúčaní mali spraviť pre svoje zdravie a dobrú kondíciu?

Denne by sme mali spraviť aspoň 8000 krokov. Štúdie zistili, že už takýto počet krokov denne znižuje úmrtnosť z rôznych príčin o 51 % v porovnaní so sedavejšími ľuďmi.

Spolu s profesorkou Barbarou Ukropcovou z Biomedicínskeho centra SAV sme pripravili aj tipy, ako začať s cvičením, ak máte nadváhu.  Prečítajte si aj ďalšie zaujímavosti z kategórie Vitalita a pohyb.

#3. Na prevenciu netreba zabúdať ani pri svojom majetku. S akým rizikom najčastejšie súvisia poistné udalosti, s ktorými sa klienti obracajú na poisťovňu Generali?

Najčastejšie poistné udalosti, ktoré poisťovňa Generali evidovala v uplynulom roku v súvislosti s majetkom, boli následkom vody unikajúcej z vodovodných zariadení.

Chráňte svoj majetok komplexným poistením, aby vás neprekvapili nepredvídané udalosti. Poistenie majetku DOMinood poisťovne Generali si viete upraviť podľa vlastných potrieb.

#4. Detské šibalstvá či nepozornosť sa počas minuloročných prázdnin postarali o 25 detských úrazov denne. Až ku 36 % všetkých úrazov detí došlo...

Až 36 % všetkých úrazov detí sa stalo v dome, byte alebo na dvore.

Chrániť svoje dieťa je prioritou každého rodiča. Tipy, ako na to, sme vám priniesli v rámci spracovania životnej situácie Máme dieťa.

#5. Na svoje zdravie a bezpečnosť musíme dbať aj počas cestovania. Čo bolo najčastejšou príčinou nahlásených poistných udalostí z cestovného poistenia od poisťovne Generali v roku 2021?

Najčastejšou príčinou poistných udalostí boli respiračné choroby. ,

Na cestovné poistenie od poisťovne Generali sa môžete spoľahnúť keď sa vám počas dovolenky prihodí neželaný zážitok. Ak chcete čítať zaujímavé články aj z kategórie Cestovanie, sledujte Generali Balans.

#6. Ľudia so sedavým zamestnaním, ktorí si doprajú odporúčaných 150 minút fyzickej aktivity týždenne, znižujú riziko ochorenia na cukrovku II. typu o...

Ľudia so sedavým zamestnaním, ktorí cvičia 150 minút týždenne, znižujú riziko ochorenia na cukrovku II. typu o 37 %.

Sedavé zamestnanie má na naše zdravie nepriaznivé účinky. Tomu, ako predísť zdravotným ťažkostiam spojeným s dlhým sedením v práci, sme sa venovali v mesačnej téme Pracovný život.

#7. Ako sa nazýva bezpečnostná technológia pre autá, ktorá upraví rýchlosť vozidla tak, aby bola dodržaná bezpečná vzdialenosť od vozidla pred ním?

Technológia pre autá, ktorá upravuje rýchlosť a automaticky dodržuje bezpečnú vzdialenosť, sa nazýva adaptívny tempomat.

„Adaptívny tempomat je niečo, ako keď ti svokra povie: Števooo, ideš rýchlooo! Jednoducho niekto za teba akoby zdvihne nohu z plynu,“ poznamenal motoristický novinár Alex Štefuca v rozhovore so Števom Eiseleom v podcaste Generali Balans. V kategórii Dobré tipy nájdete ďalšie užitočné informácie aj o bezpečnosti na cestách.

#8. Medzi najčastejšie prejavy úzkostnej poruchy nepatrí/nepatria

Medzi typické príznaky úzkostnej poruchy nepatrí neobvykle dobrá nálada. Tá však môže byť v kombinácii s ďalšími príznakmi symptómom bipolárnej poruchy.

O tom, ako zvládať neistotu, strach a úzkosť, sme sa v podcaste rozprávali s poradkyňou z IPčka Zuzanou Juránekovou. Vypočujte si aj ďalšie zaujímavé rozhovory v podcastoch Generali Balans.

#9. V ktorom z našich pohorí zasahovala Horská záchranná služba v priebehu roka 2020 najčastejšie?

Horská záchranná služba zasahovala v roku 2020 (podľa poslednej výročnej správy) najčastejšie v Nízkych Tatrách.

Buďte v horách v bezpečí aj vďaka aplikácii Horskej záchrannej služby, ktorou si privoláte pomoc jedným tlačidlom. Zásah Horskej záchrannej služby vám pokryje poistenie do hôr od poisťovne Generali.

#10. V ktorej z uvedených situácií sa môžete obrátiť na asistenčné služby, ktoré získavate v rámci poistenia majetku od poisťovne Generali?

Na asistenčné služby poisťovne Generali sa môžete obrátiť vo všetkých uvedených situáciách.

Viac o tom, s čím všetkým vám pomôže poistenie majetku, sa dočítate v tomto článku. Nehnuteľnostiam a zveľaďovaniu svojho domova sme sa venovali v rámci životnej situácie Vysnívané bývanie.

Dokončiť kvíz

Results

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.